top of page
 • KULAK KİRİ
  Şikayet olarak ; işitme sorunu, kulak ağrısı, kulakta çınlaması, kulakta tıkanma ve dolgunluk hissi ve yankılanma olabilir.Her iki kulakta da meydana gelebilir. Banyo sonrası yada havuz, deniz sonrası olabilir. Kulak kiri sudan şişer ve tıkanma , ağrı yapabilir. KBB hekimi uygun aletlerle kiri vakum ile çeker yada kaşık ile dışarı çıkarır. Gerek görürse birkaç gün yumuşatıcı damla verebilir ve sonra çekme işlemi yapar. Normal zamanda da şikayet olduğunda da kulak temizleme pamukları kullanılmamalıdır . Kulak sayvanını ve girişi bir parça pamukla kurulamak yeterlidir.Düzenli temizleme gerekmez.Tatil öncesi kontrol iyi olur. Bir kez kulak temizletmek hep temizletmeyi gerektirmez. Her kişinin bir ritmi vardır 2 ayda , 10 yıl vs..
 • DIŞ KULAK YOLU ENFEKSİYONU
  Kulağın içinde ağrı, özellikle kulak çekildiğinde , hareket ettirildiğinde ve kulak önündeki kıkırdak çıkıntıya basmakla artan bir ağrıdır, kulak içinde kaşıntı , kulaktan sıvı veya irin sızması ve işitme sorunu eşlik edebilir. Muayenede bile zorlanılır zar görülemez. Genelde hijyene uyulmamasıyla olur. Özellikle havuz, kaplıca tatili sonrası yada yabancı cisimle kaşıma ile olur. Tedavi için kulak damlası ve ağızdan antibiyotik kullanılabilir. Dış kulak yolu çok daralmış ise oraya fitil şeklinde bir pamuk konulup damla onun üzerine damlatılır. Darlık açılınca dış kulak yolunda olabilecek akıntılar aspire edilerek temizlenir. Bu arada mutlaka kulağa su kaçması engellenmelidir. Banyoda kulak tıkacı olarak vazelinli pamuk kullanılabilir.
 • Enter your answer here
 • çocuklarda burun kanaması
  özellikle ilkolkul çağında sık olur allerji nedeniyle de mukozanın hassasiyeti ve çocuğun parmağını götürüp kaşıması buna neden olabilir.
 • BOĞAZ AĞRISI NEDEN OLUR?
  anatomik olarak birçok doku vardır bademcik dik damak diş hepsinden kaynaklanabilir.
bottom of page